SPRIEVODNÝ PROGRAM
24.10. 2014/ piatok
Výstava ovocia, zeleniny, okrasných drevín - kolekcie Ovocinárskej únie
Poradenská služba - pestovanie ovocných drevín a pomológia - Ing. Eva Šidová, PhD.
9.00 h Vyhodnotenie súťaže o najkrajšie jablko, hrušku roka, Jablko roka
Miesto konania: Pavilón 7
10.00 h Slávnostné otvorenie
Miesto konania: Pavilón 7
10.00 h Všeličo o jabĺčku spojený s degustáciou - program pre deti
Miesto konania: Pavilón 7
Koordinátor: Ing. Eva Šidová, PhD.
11.00 - 13.00 h Spracovanie včelích produktov
Miesto konania: Pavilón 7
Prednášajúci: Pavol Revay
12.00 h Ovocinársko – včelárska šou
Prednášajúci: Ing. Eduard Jakubek, Július Adamove, Tibor Valovič
Miesto konania: nádvorie
13.00 - 14.00 h Novinky v ovocinárskej praxi
Prednášajúci: Ing. Marián Komžík
Miesto konania: Pavilón 7
14.00 h Ukážky pestovateľských spôsobov ovocných drevín
Prednášajúci: Ing. Eduard Jakubek, Július Adamove
Miesto konania: nádvorie
15.00 - 17.00 h Najčastejšie choroby a škodcovia ovocných drevín v záhradách
Prednášajúci: Ing. Eva Šidová, PhD.
Miesto konania: Pavilón 7
16.00 h Ukážky pestovateľských spôsobov ovocných drevín
Prednášajúci: Ing. Eduard Jakubek, Július Adamove
Miesto konania: nádvorie
Ukážky dekoratívneho vyrezávania ovocia
Realizácia: žiaci SOŠ Šurany
Miesto konania: Pavilón 7
Degustácia vybraných odrôd jabĺk a hrušiek pre návštevníkov
Miesto konania: Pavilón 7
25.10. 2014/ sobota
Výstava ovocia, zeleniny, okrasných drevín - kolekcie Ovocinárskej únie
Poradenská služba - pestovanie ovocných drevín a pomológia - Ing. Eva Šidová, PhD.
10.00 h Všeličo o jabĺčku spojený s degustáciou - program pre deti
Miesto konania: Pavilón 7
Koordinátor: Ing. Eva Šidová, PhD.
10.00 - 11.00 h Staré a krajové odrody jabĺk a hrušiek
Prednášajúci: Ing. Eva Šidová, PhD.
Miesto konania: Pavilón 7
10.00 h Ukážky pestovateľských spôsobov ovocných drevín
Prednášajúci: Ing. Eduard Jakubek, Július Adamove
Miesto konania: nádvorie
12.00 - 14.00 h Včelie produkty
Prednášajúci: Tibor Valovič
Miesto konania: Pavilón 7
12.00 h Ukážky pestovateľských spôsobov ovocných drevín
Prednášajúci: Ing. Eduard Jakubek, Július Adamove
Miesto konania: nádvorie
13.00 h Pokus o slovenský rekord v rýľovaní
Miesto konania: voľná plocha
14.00 h Ukážky pestovateľských spôsobov ovocných drevín
Prednášajúci: Ing. Eduard Jakubek, Július Adamove
Miesto konania: nádvorie
Ukážky dekoratívneho vyrezávania ovocia
Realizácia: žiaci SOŠ Šurany
Miesto konania: Pavilón 7
Degustácia vybraných odrôd jabĺk a hrušiek pre návštevníkov
Miesto konania: Pavilón 7
|
|