utorok, 26. marca, 15:03
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 REGION TOUR EXPO 2015
Aktuality
Záštita
Všeobecné informácie
Nomenklatúra
Sprievodný program
Zoznam vystavovateľov
Katalóg vystavovateľov
Vystavovatelia sa predstavujú
Organizačné pokyny pre vystavovateľov
Katalóg doplnkových služieb
Prihláška
Prihláška do katalógu
Fotogaléria
REKLAMA
www.pluska.sk
www.beta.sk
travelchannel.sk
www.goodwill.eu.sk
www.zask.sk
www.pardon.sk


   
 
               
Výstava REGION TOUR EXPO sa realizuje s finančnou podporou Národnej siete rozvoja vidieka SR.
____________________________________________________________________________________________________

Druhý deň výstavy Region Tour Expo 2015 a Jarmoku remesiel svojím vystúpením spestril Detský folklórny súbor Selčianka, ktorý patrí k najstarším detským folklórnym súborom v okrese Trenčín.


 
 

____________________________________________________________________________________________________

V piatok (15.5.) sme o 11.00 h slávnostne otvorili výstavu REGION TOUR EXPO 2015.  

 
 

____________________________________________________________________________________________________
Región Písecko pripravil pre návštevníkov výstavy Region Tour Expo 2015 súťaž o pobytový voucher do mesta Písek.

Návštívte ich expozíciu a zapojte sa do súťaže (Pav. č. 5-6 / stánok č.14).
 


____________________________________________________________________________________________________

Nová ŠKODA Fabia Combi na výstave Region Tour Expo 2015 v Trenčíne

Návštevníkom štvrtého ročníka výstavy cestovného ruchu regiónov Region Tour Expo sa v plnej kráse predstaví aj Auto roka 2015 na Slovensku. Novú generáciu najobľúbenejšieho malého kombi Slovákov, model ŠKODA Fabia Combi, si môžu pozrieť v stánku č 6 v pavilóne 5-6. V stánku je pripravená aj špeciálna expozícia, venovaná 120. výročiu založenia automobilky ŠKODA AUTO.

Nová ŠKODA Fabia Combi očarí už na prvý pohľad novým emocionálnym dizajnom. Okrem toho ponúka inovatívne technológie známe z vyšších tried, vrátane širokej ponuky bezpečnostných a asistenčných systémov, nové možnosti konektivity a tradične vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Tretia generácia modelu prichádza s novými úspornými motormi a bezkonkurenčnou ponukou priestoru pre posádku aj batožinu. S objemom 530 litrov je batožinový priestor najväčší v segmente.
    


 
  
ŠKODA AUTO sa radí medzi najstaršie automobilky na svete a v tomto roku oslavuje dve výnimočné jubileá - 120. rokov od založenia automobilky a 110. rokov od začiatku výroby automobilov. V minulom roku dodala automobilka zákazníkom prvýkrát v jednom roku celosvetovo viac ako milión vozidiel značky ŠKODA a vstúpila tak do elitného klubu svetových automobilových značiek.

Prezentácia vozidla sa koná pod záštitou CzechTourism Slovensko a Českým centrom v Bratislave.____________________________________________________________________________________________________
 
Počas veľtrhu Region Tour Expo Trenčín sa uskutoční aj finálový večer prvého ročníka súťaže ženskej krásy MISS ACADEMY Trenčín 2015.

Tento projekt má ambíciu stať sa každoročnou udalosťou pre Trenčiansky región a jeho študentov, ale aj pre všetkých, ktorí sú jej priaznivcami. Počas tohto večera uvidíte dievčatá mnohých tvárí, moderné, extravagantné, športujúce, kreatívne pri tvorbe šiat a vlastnej úprave. Počas kastingov bolo vybraných 12 finalistiek, ktoré absolvovali sústredenie a nácvik prípravy galavečera.
Okrem titulu miss, prvá a druhá vicemiss bude udelený aj titul MISS TRAVEL Trenčín.
Moderátorkou večera, ktorého súčasťou bude aj kultúrny program je Andrea Ušiaková.
Finálový večer sa uskutoční dňa 15.5. 2015 o 16.00 hod v pavilóne č. 1, areálu Expo Center Pod Sokolicami Trenčín.
 
____________________________________________________________________________________________________

Spoznajte krásy Čiech a Moravy na výstave REGION TOUR EXPO 2015
 
Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism v rámci svojej expozície sprostredkuje krásy Moravskoslezkého a Ústeckého kraja, zaujímavá bude aj prezentácia kúpeľov Royal Spa Luhačovice a Národného parku České Švýcarsko, ktorého prirodzená krása krajiny s romantickými zákutiami, ľudovou architektúrou a krásnymi vyhliadkami  predstavuje ideálne miesto na oddych. Po prvýkrát privítame v Trenčíne mesto Písek, ktorého meno je odvodené od zlatonosného piesku, z ktorého sa tam ryžovalo zlato. Toto historické mesto na rieke Otava ponúka nádherné hrady, zámky, ale aj krásy juhočeskej prírody. Aj tento rok sa na výstave REGION TOUR EXPO predstaví banské mesto Příbram, kde nájdete jedno z najväčších banských múzeí v Českej republike spravujúce rozsiahly skanzen.   
  
Centrála cestovného ruchu - Jižní Morava a Východná Morava vám otvorí srdce Moravy - krásy kraja, možnosti spoločenského i kultúrneho vyžitia, kultúrne pamiatky historických budov a všetko za čím sa budete radi opäť vracať. Aktívny relax aj v podobe rozsiahlych cyklotrás nájdete na Východnej Morave. Vďaka dobre vybudovaným cyklotrasám môžete spoznávať krásy Slovácka, Mikulovska a Zlínska. Trošku viac pokoja a liečivosť českých prameňov predstavia Lázně Luhačovice. Chvíle strávené pri dobrom víne v historických priestoroch s konca 14. storočia ponúknu Zámecké sklepy Strážnice.
 
____________________________________________________________________________________________________

Na výstave REGION TOUR EXPO sa predstaví aj detský folklórny súbor Selčianka

DFS Selčianka patrí k najstarším detským folklórnym súborom v okrese Trenčín. Spočiatku bola súčasťou folklórnej skupiny Selčan a prvýkrát sa mimo svojej obce predstavila na  Kopaničiarskych slávnostiach v Starom Hrozenkove v roku 1971 s programom Nové leto. Počas svojej činnosti dosiahol detský súbor viaceré úspechy na okresných či krajských súťažiach a postúpil až na celoslovenský detský festival v Prešove. Súbor účinkoval vo viacerých televíznych a rozhlasových reláciách pre deti, zapojil sa do hnutia Pri prameňoch krásy. Za viac ako 40 rokov existencie sa v detskom súbore vystriedalo okolo 300 detí, čo svedčí o veľkom záujme detí o folklórne dianie v dedine. Spolu s FSk Selčan pravidelne spestrujú svojimi vystúpeniami, oživujúcimi tradície, kultúrny život v obci (Fašiangový sprievod, na Veľkú noc, na Ďura, na sv. Mikuláša, na Barboru a Luciu atď.) i na podujatiach v regióne. Od jej vzniku je vedúcim František Žovinec, ktorému v súčasnosti pomáha Renáta Janušková a Júlia Vlková.
   

Sobota, 16.5.2015 od 10.30 do 11.00 hod. a od 13.30 do 14.00 hod. areál výstaviska Expo Center Trenčín.


____________________________________________________________________________________________________

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA, TO JE SEN!
 
Výstava REGION TOUR EXPO 2015 prináša dôkaz, že blízke regióny môžu byť oveľa ďalej ako by ste si mysleli. Po druhýkrát sa v Trenčíne predstaví Dominikánska republika, ktorá ponúka turistom nekonečné panenské pláže, koloniálne pamiatky, tropické pralesy, horské oblasti, exotickú gastronómiu i rôzne druhy adrenalínovej zábavy.
Tento romantický ostrov je vyhľadávanou svadobnou destináciou a na svoje si tu prídu taktiež milovníci kultúry, prírody i adrenalinovej zábavy. Dominikánsku republiku je možné vďaka príjemnej klíme navštíviť kedykoľvek počas roka. Priemerná teplota sa pohubuje okolo 27 °C. Krajina zaberá približne dve tretiny ostrova Hispaniola, ktorý leží vo Veľkých Antilách. Nájdeme tu päť hlavných turistických oblastí, ktorými sú Boca Chica – Juan Dolio, La Romana – Bayahibe, Punta Cana – Bávaro, Samaná a Puerto Plata. Ak preferujete chladnejšiu klímu, môžete vyraziť do horskej oblasti Jarabacoa – Constanza, volanej ako Dominikánske Švajčiarsko.
Táto karibská krajina má vhodné prírodné podmienky pre praktizovanie najrôznejších športovných a voľnočasových aktivít, či už ide o šnorchlovanie, potápanie, windsurfing či parasailing. Priaznivci suchozemských športov majú na výber od tenisu cez polo, jazdu na koni až po baseball, dominikánský národný šport. Centrálne pohorie (Cordillera Central) je obľúbeným miestom pre trekking, jazdu na bicykli, horolezectvo a obľúbená je tiež plavba na kajaku, zlaňovanie alebo rafting. Popularitu si v posledných rokoch získava kiteboarding a ziplines – lanové dráhy zavesené v korunách stromov. Väčšina hotelov ětšina prevádzkuje tiež vlastné športové centrá, v ktorých si každý návštevník vyberie podľa svojhoo gusta. Medzi najobľúbenejšie športy patrí golf, jetskiing, plavba na plachetnici alebo jazda na motorovom člne.
 
 
____________________________________________________________________________________________________

Dobrodružný výlet alebo príjemná rodinná dovolenka to všetko ponúka Slovensko
ako dovolenková destinácia.
Prírodné krásy v podobe národných parkov, chránených krajinných oblastí, ale aj lokalít UNESCO predstaví na výstave po prvýkrát Banskobystrický samosprávny kraj, ktorý je bohatý aj na krásy uložené hlboko pod zemou, či už jaskyne alebo sprístupnené banské štôlne. Na výstave REGION TOUR EXPO budú zastúpené aj ďalšie kraje ako domáci Trenčiansky samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj, Žilinský turistický kraj a s vlastnou expozíciou sa predstaví i Mesto Dubnica nad Váhom.
Svojich reprezentantov bude mať aj Národná sieť rozvoja vidieka SR spolu s členmi Národnej siete slovenských miestnych akčných skupín, z ktorých sa na trenčianskom výstavisku predstaví MAS Vršatec, MAS mikroregiónu Teplička, Občianske združenie Kras, OOCR Horné Považie, OOCR Žitný ostrov – Csallókoz, OOCR ZÁHORIE, OOCR Región Banská Štiavnica, OZ Mikroregión RADOŠINKA, OZ „Partnerstvo pre MAS Terchovská dolina“ a Združenie Myjava.
 
 
  
Ak by ste chceli stráviť svoju letnú dovolenku pri vode s možnosťou využitia rôznych atrakcií rozhodne navštívte expozíciu Kúpaliska THERMAL CORVINUS Veľký Meder, ktorého termálna voda nachádzajúca v 9 bazénoch má blahodarné účinky na choroby pohybového ústrojenstva a celý ľudský organizmus. Pre tých, ktorí uprednostňujú kúpanie v jazerách je správnou voľbou Región Senec a jeho Senecké jazerá. 


____________________________________________________________________________________________________

Výstavisko Expo Center Trenčín pripravilo v dňoch 15. až 16. mája 4. ročník výstavy cestovného ruchu regiónov REGION TOUR EXPO, s ktorým sa súčasne bude konať 3. ročník celoslovenskej cukrárskej výstavy TORTY & svet pečenia a Jarmok remesiel.

Podtitul výstavy REGION TOUR EXPO „Spoznajte čaro blízkych regiónov“ napovedá, že sa toto podujatie sústredí na cestovný ruch najmä Slovenska, Českej republiky a tentoraz sa v Trenčíne odprezentujú aj zástupcovia Maďarska, Poľska a Ukrajiny. Návštevníkom ponúkame možnosť urobiť si prieskum ako a kde možno čo najpríjemnejšie stráviť voľný čas a dovolenku. Zároveň im chceme ukázať koľko krásy je v blízkych regiónoch a ako veľa im môžu ponúknuť. Na výstave REGION TOUR EXPO sa budú ale prezentovať aj regióny a krajiny zo vzdialenejších koncov sveta ako napríklad Dominikánska republika. A tieto sa budú snažiť získať si pozornosť návštevníkov, aby sa pre nich stali blízkymi regiónmi, kam sa radi vracajú.
 
  
 
 
_____________________________________________________________________________________________________
 
A A A