utorok, 26. marca, 15:03
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 VINOFORUM
Aktuality
Výsledky súťaže
Všeobecné informácie
Štatút súťaže
Prihláška

VINOFORUM

23. medzinárodná prehliadka vín - Prehliadka vín je neverejná, vzorky budú verejnosti predstavené počas výstavy VINUM LAUGARICIO 4. - 5. 12. 2014

30.10. - 31.10.2014
 31.10.2014  - Dnes sa na výstavisku Expo Center v Trenčíne skončila dvojdňová
                        medzinárodná prehliadka vín VINOFORUM  2014. 


Predchádzajúce ročníky tejto prestížnej súťaže sa od roku 1991 konali opakovane v Chorvátsku, Slovinsku, Slovensku, Českej republike, Poľsku a v Rakúsku. Cieľom tohto podujatia je rok čo rok porovnávať kvalitu vín stredoeurópskeho regiónu so zvyškom sveta a pozdvihnúť výrobu i kultúru spotreby vína.

Počas 23. ročníka súťaže posudzovali pod odborným vedením prof. Fedora Malíka štyri odborné komisie (degustátori z Poľska, Maďarska, Českej republiky, Slovinska a Číny) celkom 254 súťažných vzoriek z 15 krajín (Rakúsko, Bulharsko, Česká republika, Nemecko, Egypt, Francúzsko, Maďarsko, Čína, Čile, Taliansko, Luxembursko, Poľsko, Portugalsko, Slovinsko a Slovensko).

Jedinú veľkú zlatú medailu získalo slovenské víno Tokajská výberová esencia ročník 1999 od firmy Tokaj&CO s.r.o. V jednotlivých súťažných kategóriách bolo vyhlásených 7 šampiónov, traja zostávajú na Slovensku, dvaja putujú do Čiech, po jednom do Portugalska a do Talianska.

Raritou tohtoročnej prehliadky vín bolo egyptské suché červené víno s ovocnou vôňou OBELISK ročník 2008, ktoré dostal ako dar prof. Malík od Omara Sharifa.

 

 
A A A