utorok, 26. marca, 15:03
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 ELO SYS 2017
Aktuality
Záštita
Všeobecné informácie
Nomenklatúra
Sprievodný program
Zoznam vystavovateľov
Katalóg vystavovateľov
Záväzná prihláška
Katalóg doplnkových služieb
Prihláška do katalógu
Organizačné pokyny pre vystavovateľov
Fotogaléria
REKLAMA
www.sepsas.sk
www.automa.cz
www.streamtech.tv
www.atpjournal.sk
www.dps-az.cz
www.techpark.sk
www.odbornecasopisy.cz
www.engineering.sk
www.leaderpress.sk

ELO SYS 2017

23. ročník medzinárodného veľtrhu elektrotechniky, energetiky, elektroniky, osvetlenia a telekomunikácií. Organizátor: EXPO CENTER a.s., Trenčín. Miesto konania: Agrokomplex Nitra.

23.5. - 26.5.2017
 


 
Novinky z oblasti elektrotechniky, elektroniky a energetiky
predstavil veľtrh ELO SYS po prvýkrát v Nitre

V poradí už 23. ročník medzinárodného veľtrhu ELO SYS sa konal v termíne 23. až 26. mája 2017 na výstavisku v Nitre súčasne s Medzinárodným strojársky veľtrhom. Spoločnosť EXPO CENTER a.s., Trenčín, organizátor veľtrhu ELO SYS, sa na tom dohodla so štátnym podnikom agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO.

Na veľtrhu ELO SYS sa tento rok odprezentovalo 98 firiem zo Slovenska, Českej republiky a Poľska na celkovej výstavnej ploche 2300 m2.

 

Tento projekt spoločnej prezentácie dvoch samostatných technických veľtrhov mal plnú podporu Ministerstva hospodárstva SR, ktoré zároveň prevzalo záštitu nad tohtoročným veľtrhom ELO SYS 2017. Súhlasné stanoviská vyjadrili aj profesijné zväzy, ktoré tak ako po iné roky svojou odbornou pomocou prispeli k zabezpečeniu kvalitného sprievodného programu.

Slovenský elektrotechnický zväz - Komora elektrotechnikov Slovenska sa tradične predstavil v panelovej diskusii zameranej na témy ako Všeobecné smerovanie technickej normalizácie v SR (Ing. Vladimír VRÁNSKY, prezident SEZ-KES), Aktuálne informácie z oblasti technickej normalizácie     a legislatívy v elektrotechnike (doc. Ing. Ivan BOJNA, PhD., STU FEI v Bratislave), Zatepľovanie objektov a bleskozvody (Tibor Hanko, člen prezídia SEZ-KES) a ATN® technické normy – technické riešenia pre budúcnosť (Ing. František GILIAN, generálny sekretár APPO SR).      

Fakulta špeciálnej techniky Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne a Elektrotechnická fakulta Žilinskej univerzity v Žiline pripravili sekciu prednášok na aktuálne témy v odbore.

Organizátori veľtrhu ELO SYS po dohode s organizátormi veľtrhu MSV zaradili spoločne do sprievodného programu širšie koncipovanú konferenciu pre elektrotechnikov ELECTRON 2017, zameranú  na montáž a údržbu elektrických zariadení. V rámci konferencie odzneli prednášky - Bezpečnosť technických strojových zariadení po zásadných úpravách v inštaláciách, riadení (David Sárka, inšpektor EZ, STR, TI SR, a.s. Nitra), Niektoré záľudnosti pri vykonávaní revízií jednoúčelových zariadení a vo zvláštnych priestoroch (Ing. Miloslav Valena, súdny znalec v odbore elektrotechnika, podpredseda Únie súdnych znalcov ČR, člen TNK 22 pri Úrade pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo v ČR), Novinky v meracej technike do prevádzky aj pre revíznych technikov (Ing. Jiří Ondřík, produktový manažér testovacích a meracích prístrojov, GHV Trading s.r.o.), LED svietidlá, ich výber a použitie vhodného riadenia (Ing. Július Száraz, C.E.O. Leader Light s.r.o.), Ochrana LED svietidiel proti prepätiu (Ing. Jozef Černička Csc., konateľ spoločnosti KIWA sk, s.r.o.) a Uzemnenie, vyrovnanie potenciálov  a ochrana pred dotykovým a krokovým napätím (Ing. Jozef Daňo, obchodno-technický manažér OBO Bettermann, s.r.o.).

Aj tento rok si mládež mohla otestovať svoje vedomosti a praktické zručnosti počas Celoslovenského finále technickej súťaže mladých technikov, ktorú organizuje Slovenská spoločnosť elektronikov Bratislava.


Súťaž o najkrajšiu expozíciu veľtrhu ELO SYS 2017 aj tento rok pripravili organizátori pre vystavujúce firmy. Prvé miesto získala spoločnosť JABLOTRON Slovakia, s.r.o. Žilina. Druhé miesto patrí spoločnosti Marpex s.r.o. z Dubnice nad Váhom a na treťom mieste sa umiestnila expozícia spoločnosti Sprecher Automation z Bratislavy.

   
Unikátom roka 2017 sa na základe rozhodnutia hodnotiacej komisie stal výrobok Laminárny box, typ EKOSTAR FLOW BH 1300 od spoločnosti ELMAX ŽILINA, a.s.

 
____________________________________________________________________________________________________

NA VEĽTRHU ELO SYS 2017 SA PREDSTAVILI ...


____________________________________________________________________________________________________

Tales sp. z o.o.

Sme majiteľmi novej batérie ENERGY CELL ®, ktorej kvalita sa nelíši od známych svetových značiek batérií, ale často je aj vyššie. Budujeme novú obchodnú značku, na ktorú chceme byť hrdí. Porovnávacie testy rôznych značiek batérií, ktoré sme vykonali, to dokazujú.
Okrem toho pôsobíme v odbore osvetľovanie, kde ponúkame okrem iného, žiarovky na špeciálne účely. Tieto LED žiarovky, LED lampy, LED vianočné svetlá, LED elektronické sviečky, predlžovacie káble, rozbočovače a testery napätia spĺňajú požiadavky nariadenia ES č. 2015/1428.

www.tales.pl
     
____________________________________________________________________________________________________

MAVIS Nový Bor s.r.o.

Společnost se zabývá výrobou, dodávkami a opravami termočlánkových a odporových snímačů teploty pro průmyslové použití, ve standartním sortimentu podle nabídkového katalogu nebo zakázkově podle zadání odběratele. Dodáváme též veškerý související sortiment jako regulátory, zobrazovače, kompenzační vedení, termočlánkové konektory, ochranné jímky a pod., dále též kalibrační protokoly z naší akreditované kalibrační laboratoře.
Jako obchodní zastoupení pro ČR a SR nabízíme průmyslové zásuvné a vestavné průtokoměry plynů od německého výrobce H?ntzsch GmbH.         

www.mavis.cz
     
____________________________________________________________________________________________________

iLH s.r.o.

Spoločnosť iLH s.r.o. je jedným z popredných dodávateľov technológií pre značenie a identifikáciu s pôsobnosťou v Českej Republike, na Slovensku a v Poľsku. Na trhu pôsobíme od roku 1995 a už od svojho založenia sa úzko špecializujeme na oblasť zariadení pre značenie elektroinštalácií a tlač štítkov. Sme výhradným distribútorom niekoľkých popredných svetových výrobcov popisovačov bužírok a tlačiarní štítkov, ktorí patria k absolútnej špičke vo svojom odbore. Na našom stánku budete mať príležitosť zoznámiť sa s našou kompletnou ponukou popisovačov štítkov, popisovačov bužírok a systému značenie vodičov.

www.ilh.cz
     
____________________________________________________________________________________________________

Teco a.s.

Firma Teco a.s. vyvíjí a vyrábí řídicí systémy pro průmyslovou automatizaci, inteligentní domy a budovy, stroje a technologie a OEM řídicí systémy, volně programovatelné dle normy IEC EN 61131. Naše systémy naleznete v těch nejtěžších podmínkách strojírenského, těžařského, potravinářského či ropného průmyslu. Řídí velká vodní díla v íránské poušti stejně jako třeba nadnárodní výrobu piva. Naše systémy také řídí budovu českého dědictví – hradu Karlštejn, ale i desítky tisíc dalších aplikací od běžných rodinných domů po rozsáhlé komerční či průmyslové objekty nebo železnici a dálnice.

www.tecomat.cz
     
____________________________________________________________________________________________________

Orgeco, spol. s r.o.

Na výstave ELOSYS 2017 predstaví spoločnosť Orgeco viacero noviniek v oblasti svietidiel od svojho partnera OSMONT. Budú to svietidlá s opálovým sklom Triplex s novými tvarmi, napríklad NARA, GEMINI, ATIK, AFRA a AKIE. S plastovými tienidlami to budú novinky ELISA, IMAGO, TRIVIA a TRITON.
Radi Vás uvítame v našom stánku a tešíme sa na stretnutie.

www.orgeco.sk
     
____________________________________________________________________________________________________

E-THERM a.s.

Firma E-THERM a.s.  představuje novinku v řadě převodníků INOR - IPAQ 330. IPAQ 330 je moderní, izolovaný a univerzální teplotní převodník s vysokou flexibilitou, přesností a spolehlivostí, pro montáž do hlavice nebo na lištu DIN. Možné též dodat ve verzi Ex s ATEX a IECEx certifikací.
Další významnou novinkou je dvou- a třífázová varianta tyristorových jednotek Eurotherm EPack pro pokročilé řízení elektrických zátěží do 125A.

www.etherm.cz
   
____________________________________________________________________________________________________

JDC, s.r.o. - Impulzné napájacie zdroje Mean Well

Viac ako 6000 modelov, široký výber, vysoká kvalita a rýchle dodanie.
Kompletný sortiment nájdete na stranke www.meanwell.co.
Firma JDC, s.r.o. je autorizovaný distribútor značky Mean Well na Slovensku s vlastným servisným strediskom, čo zaručuje kvalifikovanú technickú podporu. 
 
 
____________________________________________________________________________________________________

ControlSystem s.r.o.

ControlSystem predstaví moderné riešenia nielen pracovníkom v automatizácii, ale aj strojárskej odbornej verejnosti. Internetové služby značky eWON HMS šetria výrobcom strojov náklady na cestovanie, zvyšujú efektivitu servisnej činnosti a poskytujú na diaľku všetky údaje o prevádzke a poruchách stroja. Ukážeme, ako sa dá predísť výpadkom komunikácie v sieťach PROFIBUS a PROFINET. Diagnostické prostriedky predvedieme na oživených simulačných pracoviskách. Nenechajte si ujsť ani nové typy riadiacich systémov VIPA a dotykových panelov Weintek s protokolmi OPC UA, MQTT.

www.controlsystem.sk
     
____________________________________________________________________________________________________

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Na Slovensku ponúkame firmám z elektrotechnického priemyslu IPC a ESD školenia a audity a zariadenia pre elektrotechnický priemysel.
Na Slovensku zastupujeme a distribuujeme produkty od významných svetových výrobcov: PANASONIC, TRI, THERMALTRONIC, TAGARNO, CRM, FOLUNGWIN, HANS KOLB, IKEUCHI, PDR, RPR Automation, MICROCARE, KLEPP, JOVY, STATECH, atd.
Ako jediné IPC centrum na Slovensku poskytujeme IPC školenia technických štandardov: IPC-A-610, IPC-7711/21, WHMA-A-620, IPC-A-600, IPC-J-STD štandardy a taktiež aj ESD školenia.

www.realtimetec.sk
     
____________________________________________________________________________________________________

SEZ Krompachy a.s.

Spoločnosť SEZ Krompachy a.s.,  pôsobiaca v oblasti elektrotechnického priemyslu v segmente silnoprúdová elektrotechnika – elektrické prístroje, je na Slovensku stabilizovanou, renomovanou spoločnosťou, s jasne definovaným  stabilným a perspektívnym výrobným programom.
SEZ Krompachy a.s. v súčasnosti disponuje širokou ponukou elektrických prístrojov nízkeho a vysokého napätia, tvoriacich komplexné a ucelené riešenia, tak pre nízkonapäťové inštalácie domových a obchodných priestorov, ako aj  pre priemyselné priestory, pre potreby energetiky a železníc.
     

Hlavnou oblasťou podnikania spoločnosti SEZ Krompachy a.s. je:
-    Vývoj, výroba a predaj elektrotechnických výrobkov a systémov
-    Výroba strojárenských dielcov a výrobkov
-    Konštrukcia a výroba foriem a nástrojov
-    Výroba a predaj plastových výrobkov
-    Služby v oblasti galvanických povrchových úprav a žiarového zinkovania

www.sez-krompachy.sk
____________________________________________________________________________________________________

MICROSYS, spol. s r.o.

Na letošním veletrhu Elosys v Nitře představí firma MICROSYS, spol. s r.o., novinky ve svém SCADA/HMI systému PROMOTIC.
PROMOTIC disponuje mimo standardních funkcí, běžných pro software typu SCADA, také integrovaným WEB serverem, který umožňuje automaticky zpřístupnit obrazy všem zařízením s webovým prohlížečem (smartphone, tablet, atd.) a to nezávisle na platformě (Android, iOS, atd.).

www.promotic.eu
      
____________________________________________________________________________________________________

Marpex s.r.o.

Na výstave predstavíme hybridné komunikačné moduly kombinujúce bezpečnostné a štandardne vstupy. HMI panely s integrovaným PLC. Inteligentné multiprotokolové vstupno-výstupné moduly rozšírené o moduly s RFID, sériovým rozhraním resp. PLC funkcionalitou. Všetky zmienené produkty podporujú ich nasadenie v aplikáciách podľa konceptu Industry 4.0.
Okrem toho predstavíme komplexné riešenia pre výrobu, montáž a logistiku akými sú Pick To Light, RFID, 3D skenovanie vnútorných priestorov. Koncept digitálneho podniku ukážeme prostredníctvom logistického systému MilkRun a bezdrôtového monitoringu s vizualizáciou v cloud-e.

www.marpex.sk
     
____________________________________________________________________________________________________

Radeton SK s.r.o.

Naša spoločnosť plánuje na veľtrhu predstaviť novinky z oblasti trasovania inžinierskych sietí a lokalizácie porúch na nich. Sme pripravení ponúknuť maximum pre boj s každodennými nástrahami, poskytnúť odborné konzultácie, poradiť a pomôcť všade tam, kde je prítomnosť našich prístrojov potrebná.
Na stánku nájdete obľúbený lokátor RD8100 a jeho rôzne modely, širokú ponuku reflektometrov, vysokonapäťové viacúčelové zdroje vhodné pre boj s poruchami na kábloch, profesionálne detektory plynu a prístroje pre ultrazvukové meranie prietokov vody. Príďte sa presvedčiť o našich kvalitách. 

www.radeton.sk.
     
____________________________________________________________________________________________________
 
REVOS, s.r.o.

Společnost REVOS byla založena v roce 1993 za účelem poskytování služeb v oblasti servisu a údržby transformátorů, zatížení odboček transformátorů a dalších zařízení.
Firma REVOS se stala výhradním zástupcem pro střední a východní Evropu Huaming - druhého největšího výrobce přepínačů na světě. Také poskytuje servis přepínačů po celé Evropě.
     
____________________________________________________________________________________________________
 
Velkoobchod Vysočina s.r.o.

Výroba, import a export pasivních i aktivních hromosvodů ve všech materiálových provedeních.
   
____________________________________________________________________________________________________
A A A